Forum Kurallarımız

'Forum Kuralları' forumunda ★ Yusuf Emre ★ tarafından 2 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. ★ Yusuf Emre ★

  ★ Yusuf Emre ★ Ziyaretçi

  Merhaba Pluginler.com kullanıcıları ve kayıtsız kullanıcılarımız. Sizlere kısaca forum kurallarımızı yazacağım dikkate almanızı önemle rica ediyoruz.

  1. Forumumuzda başka forumların reklamlarının yapılması, forum linklerinin imza olarak yada açıklama olarak kullanılması yasaktır.
  2. Kullanıcılara yada yetkililere karşı saygısızlık yaparsanız uyarı alırsınız ve 3 uyarıda forumdan uzaklaştırılırsınız. Uyarılar profilinizde gözükür vede silinmezler.
  3. Konu açarken boş,saçma sapan, gereksiz konular açmamaya özen gösteriniz.
  4. Küfür ederseniz, derecesine göre 2 gün ile sınırsız uzaklaştırma arasında olacak şekilde forumdan uzaklaştırılırsınız.
  5. Konuları ilgili bölümler altında açınız.
  6. Konu açmadan önce açacağınız içeriğin/konunun daha önce forumda bir başkası tarafından açılıp açılmadığını 'Arama' kısmını kullanarak kontrol ediniz.
  7. Açılmış fakat sayfa olarak geriye düşmüş olan bir konunun sebepsiz yere yukarı taşınması durumunda yetkililer isteklerine bağlı olarak konuyu cevap yazmadan kilitleyebilir/silebilirler.
  8. Forumda siyaset içerikli, ırkçı konuşma ve konular, kullanıcılarla alay etmek, kullanıcının şahsına yada ailesine veya bir arkadaşına dahi olsa küfür etmek, müstehcen içerik paylaşmak ve o türde resimler kullanmak gibi durumlarda uyarısız forumdan uzaklaştırılırsınız.
  9. Forumdaki bir kullanıcıyı bir konuda bilgisi olmadığı veya az bilgisi olduğu için veya bir konuda hatalı bilgi verdiği için suçlayıp hakaret edemezsiniz. Böyle durumlarda lütfen olaya kibarca yaklaşın.
  10. Konu başlığı, içerikte anlatılmak-paylaşılmak istenilen konuya dair olmalı, alakasız başlıklar konulmamalıdır.
  11. Üyeler forumda mübahase yaparken kullandıkları söz ve sözcüklerin, karşısında ki kişi/kişilere argo-tahrik kapsamında rahatsızlık vermemesine dikkat etmelidir.
  12. Konunun açılma amacının dışına taşan ve ısrarla sürdürülen mesajlar silinir veya konu kilitlenir.
  13. Konu başlığı, içerikte anlatılmak-paylaşılmak istenilen konuya dair olmalı alakasız başlıklar konulmamalıdır.
  14. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
  15. Telif hakkı içeren mp3, film, program, oyun paylaşımı yasaktır.
  16. Siyasi konularla ilgili sohbetler yasaktır. Uyarıya rağmen siyasi konular açan veya mesaj yazan üyeler kademeli olarak sırayla 2 - 5 - 20 gün uzaklaştırılacaktır, bu tür paylaşımlara devam etmesi halinde üyeliği sınırsız uzaklaştırılacaktır.
  17. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazı yazmayınız. Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. "Acil", "Kişiye Özel", "Lütfen", "İstek" gibi başlıklar derhal silinecektir.
  18. Başkasına ait kişisel bilgiler yayınlamak yasaktır. (telefon numarası, e-posta adresi v.b.)
  19. Forum görevlileri forumdaki yetkili kişilerdir. Forum görevlilerine hakaret, küfür vs. kesinlikle yasaktır.
  20. Foruma kaydolarak tüm forum kurallarını kabul etmiş sayılırsınız. Forum kuralları haber vermeksizin değiştirilebilir. Bunun için günlük forumu günlük kontrol yapınız.
  21. Yetkililerin TeamSpeak 3 adresinde gün içinde mümkün olduğu kadar çok bulunması mecburidir.
  22. Bir konu hakkında spam yapmak yasaktır. (Yetkililere yada foruma mesaj yoluyla yada forumda konu açarak iletilen fakat tekrar olarak gönderilen şeyler.)
  23. 4 punto'dan büyük yazı yazmak yasaktır.
  24. Saçma,anlamsız ve alıntı yaparak boş yorum yapmak yasaktır.Kurala uymayanlara, bu kuralı çiğnediği her konu için 5 puanlık uyarı puanı yazılır. Spam halinde abartma yapıldığında forumdan 3-10 gün arası uzaklaştırma yapılır.
  25. Spam yapmak yasaktır.
  26. Siyasi içerikli konu açmak ve yorum yapmak yasaktır.
  27. AŞIRI ÖNEMLİ KURAL.!!!!! : Pluginler scriptleri ile paylaşılacak aksi takdirde konu silinecektir. Eklenti size ait değilse not düşüp, scripti olmadığıda eklenmelidir (Orjinal Link Ve Eklenti Yazarı Bildirilmelidir).
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 22 Aralık 2017
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş