Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt Olarak Tüm Eklentileri Ücretsiz İndirebilirsin.

Şimdi kayıt ol

Photoshop 4.Ders

Eren Çil

Kayıtlı Üye
Kral Üye
91
1 Ekim 2016
145
#1
Dosya Uzantıları
Psd(Photoshop Drawing):Photoshop programının temel dosya biçimidir RGB,CMYK.Duetone,Lab Color gibi renkleri destekler ayrıca döküman içinde katmanlar maskeler ve kanallar istenildiğinde çalışmaya devam edilmek üzere saklanır özellikle basılı medya için üretilem tüm görsellerin ilk olarak bu formatta kaydedeilmesi gerekir

TIFF(Tagged File Format):Yüksek Kal,teli ve alpha kanalı içeren dosya uzantısıdır PSD gibi basılı medyaya kullanılan bitma dosya biçimidir.

JPEG(Joint Photosgraphic Experts Group):sıkıştırılmış dosya formatı olan jpeg uzantısı nerdeyse tüm görsel dosyalarını temelini oluşturur basılı medyaya asla kullanılması gereken bir uzantıdır çünkü görselleri sıkıştırak piksellerin bozulamsına sebep olur Aksine web tasarımnda en çok kullanılan görsel uzantısıdır ayrıca dijital fotoğraf makineleri de bu formatla görsel kaydeder

GIF(Graphics Interchange Format)Graphics Interchange Format (GIF), HTML belgelerindeki dizine alınmış renkli grafikleri ve görüntüleri görüntülemek için yaygın olarak kullanılan dosya formatıdır. GIF, dosya boyutunu ve elektronik aktarım süresini minimuma indirmek için tasarlanmış bir LZW sıkıştırılmış formatıdır. GIF formatı dizine alınmış renk içeren görüntülerdeki saydamlığı korur ancak alfa kanallarını desteklemez.

PDF(Portable Document File)
Adobe PDF Kaydet iletişim kutusunda Photoshop Düzenleme Özelliklerini Koru seçildiğinde oluşturulur. Photoshop PDF dosyaları yalnızca tek bir görüntü içerebilir.

Photoshop PDF formatı tüm renk modlarını (Çok Kanallı dışında) ve standart Photoshop formatında desteklenen tüm özellikleri destekler. Photoshop PDF ayrıca CCITT Grup 4 sıkıştırması kullanan Bitmap modundaki görüntüler dışında, JPEG ve ZIP sıkıştırmasını da destekler.
Standart PDF dosyaları
Adobe PDF Kaydet iletişim kutusunda Photoshop Düzenleme Özelliklerini Koru öğesinin seçimi kaldırıldığında veya Adobe Acrobat veya Illustrator gibi başka bir uygulama kullanılarak oluşturulur. Standart PDF dosyaları birden fazla sayfa veya görüntü içerebilir.

Standart bir PDF dosyasını açtığınızda, Photoshop, piksel içeriğini korurken vektörü ve metin içeriğini rasterleştirir.

PNG(Portable Network Graphics)GIF'ye patentsiz bir alternatif olarak geliştirilen Taşınabilir Ağ Grafikleri (PNG) formatı kayıpsız sıkıştırma ve görüntülerin web'de gösterilmesi için kullanılır. GIF'den farklı olarak PNG 24 bit görüntüleri destekler ve kenarları pürüzlü olmayan bir arka plan saydamlığı oluşturur ancak bazı web tarayıcıları PNG görüntülerini desteklemez. PNG formatı alfa kanalı içermeyen RGB, Dizine Alınmış Renk, Gri Tonlama ve Bitmap modundaki görüntüleri destekler. PNG gri tonlu ve RGB görüntülerdeki saydamlığı korur.


 
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Pluginler.com Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Pluginler.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Pluginler.com yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve yönetimimiz size geri dönüş yapacaktır.
Üst Alt