ACİL BAKARSANIZ SEVİNİRİM !

'Arşiv' forumunda dzi tarafından 18 Mart 2017 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. dzi

  dzi Ziyaretçi

  Merhabalar ,
  Ben Fiziksel Veya VDS Olarak Bir CS:GO Sunucusu Açmayı Düşünüyorum @CSGOSUNUCUM.NET Bu Konularla Bilgili Yardım Ederse Sevinirim...
   
 2. Hardy`

  Hardy` Pluginsatis.com

  Detaylı Anlatım:

  İlk başta aşağıda ki bağlantıdan kurulumumuz için gerekli olan Steam Cmd programını indiriyoruz.

  Kod:
  https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steamcmd.zip

  Daha sonra "C" Diskine girip steamcmd adında bir klasör oluşturuyoruz. Siz yükleme yerini ve klasör adını değiştirebilirsiniz.

  Ardından indirdiğimiz zip uzantılı dosyanın içerisinde ki steamcmd programını Açtığımız steamcmd klasörüne atıyoruz.

  Daha sonra attığımız steamcmd.exe adlı programı çalıştırıyoruz ve aşağıda ki gibi yükleme işlemi başlatıyor ve tamamlıyor..

  [​IMG]

  Ardından aşağıda ki kod yardımı ile Anonim olarak giriş yapıyoruz.

  Kod:
  login anonymous

  [​IMG]

  Aşağıda ki kod yardımı ile oluşturduğumuz steamcmd klasörü içerisine oyun dosyalarının yükleneceği bir klasör daha oluşturuyoruz. Ben adını cs_go yapıyorum, siz kafanıza göre birşeyler yazabilirsiniz.

  Kod:
  force_install_dir ./cs_go

  [​IMG]

  Böylece cs_go adında oyun dosyalarının bulunacağı klasörü oluşturmuş olduk. Şimdi sırada bu klasöre csgo dosyalarını çekmeye geldi. Aşağıda ki kodu kullanarak bunu gerçekleştirebiliriz. Burda 740 csgo'nun application id'si, indirme kimliği diyebiliriz, validate ise dosyaları doğrulayarak indir demek.

  Kod:
  app_update 740 validate

  Yazdıysanız aşağıda ki gibi kurulum başlar ve biter.

  [​IMG]


  fully installed. Yazısını gördüyseniz kurulum başarılı olmuştur. Eğer App 740 Failed cinsinden bir uyarı alıyorsanız. Yüklediğiniz diskte 15 GB'tın üstünde alan olduğuna dikkat ediniz.

  Evet artık kurulum bitti şimdi
  Kod:
  quit


  yazarak yükleyiciden çıkış yapıyoruz. Evet böylece CSGO'nun server dosyalarını belirlediğimiz klasöre yüklemiş olduk, sırada sunucuyu başlatmak var.

  Şimdi csgonun kurulumunu yaptığımız klasöre giriş yapıyoruz.Benim kurulum yaptığım yer ;


  Kod:
  C:\steamcmd\cs_go

  Giriş yaptıktan sonra yeni bir dosya oluştur deyip adını başlat.bat yapıp içeriğine aşağıda ki kodları yazıp kendinize göre düzenlerek kaydediyoruz.

  Kod:
  start /abovenormal srcds -game csgo -console -usercon +net_public_adr <sunucunuzipsi veya bilgisayar> -port 27015 +game_type 0 +sv_setsteamaccount <gslt token> +game_mode 1 +mapgroup mg_bomb +map de_dust -tickrate 128 –autoupdate

  Eğer ki VPS/VDS'ye sahipseniz yani sunucu satın aldıysanız, ip'niz zaten sabittir bu durumda aşağıda ki kodları kullanabilirsiniz.
  Kod:
  start /abovenormal srcds -game csgo -console -usercon -ip <sunucuipiniz> -port 27015 +game_type 0 +sv_setsteamaccount 8BCE0AAF0D2EE3331898116B8CB28177 +game_mode 0 -maxplayers_override 32 +map de_dust +mapgroup mg_reserves -tickrate 128 –autoupdate

  Eğer oluşturamadıysanız, aşağıda ki bağlantıdan hazır bat dosyasını indirip sağ tıklayıp not defteri ile açabilirsiniz. Ardından gerekli düzenlemeleri yine kendinize göre yaparsınız.

  http://csarenasi.com/baslat.bat

  Şimdi yukarda kesinlikle düzenlemeniz gereken iki adet ayrıntı bulunmakta, bunlardan birisi sunucu ipsi yazan yer diğeri gslt token yazan yer. Sunucu ipsi yazan yere bilgisayarımızın ipsini yazıyoruz. GSLT token dediğimiz ise Valve'nin sunucu açmak için zorunlu kıldığı bir sistem, steam üzerinden sunucunuza ait bir token alıyoruz. Aşağıda ki bağlantıyı tarayıcınızda açıp, aşağıda ki gördüğünüz alanları doldurup tamam diyorsunuz.

  Kod:
  https://steamcommunity.com/dev/managegameservers

  [​IMG]

  Oluşturduktan sonra giriş fişi yazan yerde ki uzun olan kodu kopyalıyoruz. Kod şuna benzer;
  Kod:
  8BCE0AAF0D2EE3331898116B8CB28177

  GSLT yazan yerede bu kodu yazıyoruz. Yani son hali şuna benzeyecektir.
  Kod:
  start /abovenormal srcds -game csgo -console -usercon +net_public_adr 127.0.0.1 -port 27015 +game_type 0 +sv_setsteamaccount 8BCE0AAF0D2EE3331898116B8CB28177 +game_mode 0 +mapgroup mg_bomb +map de_dust -tickrate 128 –autoupdate

  veya VPS/VDS için şöyle;
  Kod:
  start /abovenormal srcds -game csgo -console -usercon -ip 185.123.55.44 -port 27015 +game_type 0 +sv_setsteamaccount 8BCE0AAF0D2EE3331898116B8CB28177 +game_mode 0 -maxplayers_override 32 +map de_dust +mapgroup mg_reserves -tickrate 128 –autoupdate

  Artık dosyamızı kaydedip sunucumuzu başlatabiliriz. Bunun için oluşturduğumuz baslat.bat dosyasına iki kez tıklıyoruz ve sunucunun başladığını göreceksiniz.

  Bu şekilde standart bir csgo sunucusu kurmuş olduk. Peki sunucumuza nasıl giriş yapacağız ?

  Oyuna girip Konsoldan ;

  Kod:
  connect localhost veya 127.0.0.1 veya 185.123.55.44

  Yazmamız yeterli.
   
 3. Mithat Guner

  Mithat Guner Lider Site Yetkilisi

  Bu konu hakkında farklı bir konu oluşturursanız bi çok arkadaşa yardımı olacaktır.
   
 4. dzi

  dzi Ziyaretçi

  Peki Bu Sunucuyu Nasıl Bilgisayar Kapanınca Kapanmamsını Sağlarım. Yani Oyunu Ben Pcye Kurdum Başka Bir Yere Kurmak Mumkun mu ?
   
 5. Hardy`

  Hardy` Pluginsatis.com

  Oluşturuyorum bencede haklısınız.
   
 6. Hardy`

  Hardy` Pluginsatis.com

  Nedemeye çalıştığınızı anlayamadım,biraz daha açık anlatabilirmisiniz
   
 7. Maalesef dediğini işlem olmaz vds almanız gerekmektedir veya pc sürekli açık kalmalıdır
   
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş